ФОТО: Девојка потрошила 15.000 долари за пластични операции за да личи на славниот модел Бела Хадид
Почетна » Новости » Чуден свет » ФОТО: Девојка потрошила 15.000 долари за пластични операции за да личи на славниот модел Бела Хадид

ФОТО: Девојка потрошила 15.000 долари за пластични операции за да личи на славниот модел Бела Хадид

Бела Хадид придобива сè повеќе обожаватели, а Бани Смит е една од нив. 25-годишната девојка потрошила над 15.000 долари за пластични операции и козметички зафати, само за да личи на својот омилен модел.

Бани Смит Бани Смит БелаБела Хадид на шоуто на VS Бани Смит

Смит си направила ринопластика, ставила импланти на брадата, ботокс, филери на устата и делови од лицето, си ја променила бојата на косата, но не планира да запре таму. Во блиска иднина, таа планира да си ги зголеми градите.

БаниБани пред операциите

Бани тврди дека многумина ја споредуваат со Бела. „Луѓето постојано ме споредуваат со Бела – моите онлајн следбеници, непознати лица, пријатели, дури и сестра ми и татко ми не можат да поверуваат. За мене е голем комплимент и сакам да слушам кога ми велат дека личам на личност која е избрана за Најжешка жена на светот од GQ“ – изјавила таа.

„Јас и Бела имаме сличен тип на тело. И двете имаме тенки половини, долги нозе и колкови, иако таа е неколку сантиметри повисока од мене. Би сакала да ги зголемам малку моите гради, па сигурна сум дека Бела и јас тогаш ќе си личиме уште повеќе“ – додала Смит.

БаниБани додека заздравувала од операцијата на носот на 24 години БаниПред и по операцијата на носот Бани Смит БаниПред и по операциите Бани Смит Бани и БелаЛево: Бани Смит, Десно: Бела Хадид Бани Смит

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4933 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.