ФОТО: Бизарниот изглед на жената вампир
Почетна » Новости » Чуден свет » ФОТО: Бизарниот изглед на жената вампир

ФОТО: Бизарниот изглед на жената вампир

Марија Хозе Кристерина по професија е адвокат и има четири деца. Но, нејзиниот надворешен изглед никогаш нема да ви го потскаже тоа.

35-годишната мајка има тетоважи на скоро 100% од своето тело, а освен тоа има всадени рогови на челото, вампирски заби и неколку пирсови.

Марија Хозе КристеринаМарија Хозе Кристерина

Марија, која е позната како жената вампир, го покажала својот бизарен изглед на изложба за тетоважи во Мексико.

Таа тврди дека започнала да се тетовира откако неколку години била жртва на домашно насилство.

„Моето семејство беше и сè уште е многу религиозно. Учев во религиозно училиште, се заљубив, се омажив на 17 години, градев карира. Сакав да ги направам работите исправно“ – изјавила таа.

Освен тетоважи, Марија си има всадено рогови од титан и вампирски заби, а сигурно забележувате дека има и неколку пирсови и дека ја има променето бојата на очите.

Марија Хозе Кристерина Марија Хозе Кристерина

„Роговите кои ги имам се симбол на сила и беа имплантирани без анестетик – објаснила Марија.

Иако изгледа навистина страшно, таа планира да си стави уште два рога на задниот дел од главата.

„Тетовирањето е мој начин да станам бесмртна, да бидам навистина вампир и да не умрам – оставајќи ја мојата работа на кожата на другите луѓе“ – изјавила Марија, која е и уметник за тетоважи.

Еве и видео од жената вампир:

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8884 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.