Туристка малтретирала лебед на Охридско Езеро за да се фотографира со него
Почетна » Новости » Чуден свет » Туристка малтретирала лебед на Охридско Езеро за да се фотографира со него

Туристка малтретирала лебед на Охридско Езеро за да се фотографира со него

Британски и бугарски медиуми известуваат за инцидент во Охрид со туристка која малтретирала лебед за да се фотографира со него.

На фотографиите се гледа како жена насилно ја држи птицата додека се смее. Иако се шири веста дека станува збор за туристка од Бугарија и дека лебедот починал, тие информации се непотврдени.

Сепак, фотографиите се доволен доказ за нехуманиот однос на жената кон лебедот.

Жена и лебед Жена и лебед Жена и лебед Жена и лебед

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4933 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.