Светот го обиколи веста дека девојка направила 50 операции за да личи на Анџелина Џоли, на крајот таа призна дека лажела
Почетна » Новости » Чуден свет » Светот го обиколи веста дека девојка направила 50 операции за да личи на Анџелина Џоли, на крајот таа призна дека лажела

Светот го обиколи веста дека девојка направила 50 операции за да личи на Анџелина Џоли, на крајот таа призна дека лажела

Илјадници луѓе од целиот свет беа шокирани од фотографиите на млада девојка која тврдеше дека направила 50 пластични операции за да личи на Анџелина Џоли. Но, на крајот испадна дека сето тоа е измама и дека девојката користела Фотошоп и шминка за да постигне „зомби“ изглед.

Повеќе новинарски организации наседнаа на лагата на Сахар Табар и ја пласираа веста како вистинита, заедно со нејзините морничави фотографии.

Сахар Табар Сахар Табар Сахар Табар Сахар Табар Сахар Табар Сахар Табар Сахар Табар Сахар Табар

Откако стана мета на многу коментари и го привлече вниманието на многумина, 19-годишната девојка сподели: „Моите фанови знаат дека тоа не е моето вистинско лице“.

Оваа вест ги разгоре дебатите за тоа колку треба да се верува во сè што ќе се сретне како вест.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20064 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?