Светот го обиколи веста дека девојка направила 50 операции за да личи на Анџелина Џоли, на крајот таа призна дека лажела
Почетна » Новости » Чуден свет » Светот го обиколи веста дека девојка направила 50 операции за да личи на Анџелина Џоли, на крајот таа призна дека лажела

Светот го обиколи веста дека девојка направила 50 операции за да личи на Анџелина Џоли, на крајот таа призна дека лажела

Илјадници луѓе од целиот свет беа шокирани од фотографиите на млада девојка која тврдеше дека направила 50 пластични операции за да личи на Анџелина Џоли. Но, на крајот испадна дека сето тоа е измама и дека девојката користела Фотошоп и шминка за да постигне „зомби“ изглед.

Повеќе новинарски организации наседнаа на лагата на Сахар Табар и ја пласираа веста како вистинита, заедно со нејзините морничави фотографии.

Сахар Табар Сахар Табар Сахар Табар Сахар Табар Сахар Табар Сахар Табар Сахар Табар Сахар Табар

Откако стана мета на многу коментари и го привлече вниманието на многумина, 19-годишната девојка сподели: „Моите фанови знаат дека тоа не е моето вистинско лице“.

Оваа вест ги разгоре дебатите за тоа колку треба да се верува во сè што ќе се сретне како вест.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4944 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.