Вирално видео: Лавица напаѓа мало девојче во ТВ емисија
Почетна » Новости » Чуден свет » Вирално видео: Лавица напаѓа мало девојче во ТВ емисија

Вирално видео: Лавица напаѓа мало девојче во ТВ емисија

„Кој родител со здрав разум би дозволил неговото мало дете да седи толку блиску до диво животно?“ Тоа е прашањето кое си го поставија милиони луѓе откако видоа како лавица напаѓа мало девојче во емисија во живо.

Во мексиканското видео, мајка и ќерка седат непосредно до лавица врзана со ремче. Во еден момент, девојчето започнува да плаче, што очигледно ја вознемирува лавицата и таа му се нафрла.

За среќа, инцидентот заврши без видливи повреди.

Видеото било направено пред неколку години во емисијата „Con Sello De Mujer“, но во изминативе денови забрзано се распространи на интернет.

holly crap

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4944 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.