ВИДЕО: Чело како крофна – бизарен јапонски тренд
Почетна » Новости » Чуден свет » ВИДЕО: Чело како крофна – бизарен јапонски тренд

ВИДЕО: Чело како крофна – бизарен јапонски тренд

Во емисијата „Taboo“ на National Geographic беше прикажан еден од најновите трендови во модификацијата на телото. Станува збор за бизарниот тренд „bagel head“, односно чело во форма на крофна.

Трендот „bagel head“Трендот „bagel head“

За да се направи модификацијата, се става инјекција со физиолошки раствор во челото на личноста. Откако растворот ќе истече и ќе се направи голема „џумка“, со прст се притиска во центарот за да се направи длабнатина.

Трансформацијата не е перманентна и трае околу 16-24 часа.

Во видеото на National Geographic се покажани три лица кои го променуваат изгледот на челото. Погледнете:

Во емисијата на тема „екстремно тело“ гостувала и жената со најмногу пирсови на телото, која има повеќе од 8.000 пирса.

Жената со најмногу пирсови по телотоЖената со најмногу пирсови на телото

Дел од емисијата ѝ бил посветен на „Жената вампир“. 96% од телото на страшната Мексиканка е прекриено со тетоважи, а врз себе таа има и многу пирсови и импланти.

Жената вампирЖената вампир

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19983 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?