ВИДЕО: Свештеник му удира шлаканица на бебенце за време на крштевање, родителите шокирани
Почетна » Новости » Чуден свет » ВИДЕО: Свештеник му удира шлаканица на бебенце за време на крштевање, родителите шокирани

ВИДЕО: Свештеник му удира шлаканица на бебенце за време на крштевање, родителите шокирани

Агресивен свештеник наиде на најостри критики затоа што се осмели да му удри шлаканица на расплакано бебенце за време на крштевање.

Видеото кое најверојатно е снимено во Франција разлути многу корисници на социјалните мрежи. Во него, крштеваното бебенце започнува да плаче, а свештеното лице брзо станува агресивно и го удира, викајќи му да се смири.

Родителите прво ја следат случката во шок, а потоа му го земаат детенцето од рацете на свештеникот.

Погледнете го видеото:

Многумина го искажаа својот револт на социјалните мрежи, а некои дури и напишаа дека доколку би биле на местото на родителите, немало да можат да се воздржат да не го удрат свештеникот.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6819 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.