Видео од агресивно крштевање во православна црква наиде на остри критики
Почетна » Новости » Чуден свет » Видео од агресивно крштевање во православна црква наиде на остри критики

Видео од агресивно крштевање во православна црква наиде на остри критики

Крштавањето на децата обично е со полевање на мала количина вода врз нивните главчиња. Но, очигледно во некои цркви се користат поагресивни методи.

Видео, во кое поп насилно трипати потопува мало бебенце во вода, наиде на остри критики онлајн. Многумина се категорични дека никогаш не би му дозволиле на свештено лице да го повтори истото со нивно дете.

Според информациите до кои дојдоа странските медиуми, станува збор за крштевање во црква на Крит и наводно тоа е „решение за намалениот наталитет“.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6819 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.