Видео од агресивно крштевање во православна црква наиде на остри критики
Почетна » Новости » Чуден свет » Видео од агресивно крштевање во православна црква наиде на остри критики

Видео од агресивно крштевање во православна црква наиде на остри критики

Крштавањето на децата обично е со полевање на мала количина вода врз нивните главчиња. Но, очигледно во некои цркви се користат поагресивни методи.

Видео, во кое поп насилно трипати потопува мало бебенце во вода, наиде на остри критики онлајн. Многумина се категорични дека никогаш не би му дозволиле на свештено лице да го повтори истото со нивно дете.

Според информациите до кои дојдоа странските медиуми, станува збор за крштевање во црква на Крит и наводно тоа е „решение за намалениот наталитет“.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20064 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?