Бизарно: Најзлобниот пар на светот сака да стапи во брак
Почетна » Новости » Чуден свет » Бизарно: Најзлобниот пар на светот сака да стапи во брак

Бизарно: Најзлобниот пар на светот сака да стапи во брак

Исакин Јонсон и Мишел Густафсон со право се наречени најзлобниот пар на светот. Двајцата Швеѓани вчера објавија дека се свршени и дека имаат намера да стапат во брак.

Канибалот-убиец Исакин ја побарал раката на жената-вампир Мишел во психијатриската установа во којашто се сместени. И двајцата се затворени поради убиство.

Мишел и ИсакинМишел и Исакин

33-годишниот Швеѓанец убил мајка на пет деца со која бил во врска, ѝ ја отсекол главата и потоа изел делови од нејзиното тело, а Мишел во 2010 година смртно прободела маж. Пред убиството, таа на својот блог напишала дека сака да им ги пресечува грлата на луѓе во метрото во Стокхолм, а потоа позирала како вампир со крв на устата и со нож и моторна пила во рацете.

Кон средината на ноември минатата година, Исакин преку MSN ја прашал Мишел дали сака да му биде девојка, а на 9 декември решиле да се свршат.

„Ја сакам Мишел. Никогаш не сум сретнал некој како неа. Сакам да водам некриминален живот“ – изјавил Jонсон за шведскиот весник Expressen.

Двајцата се наоѓаат во психијатриска установа и не се знае кога и дали воопшто ќе излезат оттаму. Според информациите од шведските медиуми, некои од пациентите во психијатриската установа се под надзор и по 20 години. Сепак, Мишел и Исакин се надеваат дека еден ден ќе можат да живеат заедно.

„Сакаме да живееме заедно, да чуваме кучиња и да се посветиме на нашите хобија, пирсање и тетовирање“ – изјавила Мишел.

Властите не се изјасниле дали на најзлобниот пар на светот ќе му биде дозволено да стапи во брак.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3649 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?