Почетна » Новости » Промо » Ladna Premium со матичен млеч – нов, уникатен производ во асортиманот на Ladna

Ladna Premium со матичен млеч – нов, уникатен производ во асортиманот на Ladna

Кога станува збор за водење на здрав животен стил, природата е неминовен извор на инспирација, а често токму во природата можеме да го најдеме решението за одржување на здраво тело и здрав дух.

Затоа во создавањето на својот најнов производ, Ladna внимателно одбраа исклучиво природни состојки и без додавање на било какви конзерванси, бои или други адитиви ја создадоа Ladna Premium со матичен млеч.

Засладена со природен овошен екстракт, Ladna Premium со матичен млеч е единствена функционална вода на пазарот со целосно природен состав. Произведена од изворска вода Ladna, збогатена со природни ароми на брусница и јагода, витамини и природен екстракт од матичен млеч во лиофилизиран облик што гарантира задржување на нутритивните вредности на овој пчелин производ.

Ladna Premium со матичен млеч во својот состав содржи витамини од групата Б со кои се поврзуваат низа здравствени придобивки. Еден од нив е и витаминот Б6, којшто придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем.

„Купувачите се во постојана потрага по нови, иновативни производи со природни состојки, преку кои ќе внесат повеќе здравје и свежина во нивното динамично секојдневие. Преку надополнувањето на асортиманот на функционални води, овојпат во премиум сегментот, на нашите купувачи сакаме да им го понудиме токму тоа“ – велат од Ladna.

Ladna Premium со матичен млеч можете да ја најдете во селектирани кафулиња и ресторани во пакување од 0,75 л и 0,25 л. Достапна е и за онлајн нарачка и испорака во Скопје на нивната онлајн продавница www.magstore.mk.

Дознајте повеќе на официјалната веб страна и на профилите на Facebook и Instagram.

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3455 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.