Ladna отсега во нова амбалажа
Почетна » Новости » Промо » Ladna отсега во нова амбалажа

Ladna отсега во нова амбалажа

Природата постојано се менува, а секоја промена носи нешто ново што може да предизвика позитивен ефект, односно добра промена. Инспирирана од природата, Ladna направи промена и отсега ќе може да ја најдете со нов и модернизиран дизајн.

Ladna

Природната изворска вода Ladna, која се полни од изворот „Бреза“ на Осоговските Планини, ги приспособи своите нови шишиња на потребите на потрошувачите, како и на највисоките стандарди за пакување, притоа задржувајќи го препознатливиот квалитет, вкус и состав. Новото шише на Ladna може 100% да се рециклира, што го прави особено безбедно за околината и природата.

Новото пакување не менува ништо освен визуелниот печат на Ladna. Таа и понатаму нуди балансиран хемиски состав со исклучително ниско ниво на натриум, што ја прави погодна за подготовка на храна за доенчиња. Токму поради тоа, Ladna е првата вода која е препорачана од Здружението на педијатри на Македонија.

Водата е животна сила на природата, на сѐ што се развива и расте. Од исклучителна важност е и квалитетот на водата за пиење, бидејќи таа е задолжена за одржување на здравјето кај луѓето. Ladna го полни телото со виталност и игра клучна улога во процесот на детоксикација и хидратација на кожата. Со секоја голтка Ladna, во себе внесувате дел од природата. Токму затоа велиме дека „Ладна е голтка здрав живот“.

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5269 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“