EUCERIN DermatoCLEAN [HYALURON] производи
Почетна » Новости » Промо » EUCERIN DermatoCLEAN [HYALURON] производи

EUCERIN DermatoCLEAN [HYALURON] производи

Нежно го чистат лицето, ја хидрираат кожата и обезбедуваат висок капацитет на хијалуронска киселина

Тешко дека може да се најде друг начин што ни дава чувство на свежина и опуштеност, како што е длабокото вдишување на чист воздух. Колку подлабоко вдишуваме, толку повеќе кислород внесуваме во нашите клетки и изгледаме посвежо и порелаксирано.

Но, постои и втор, речиси незабележлив начин на внесување на кислород, а тоа е преку нашата кожа. Студиите покажуваат дека атмосферскиот кислород е значаен снабдувач со кислород за површинските клетки на кожата, додека транспортот на кислород преку крвта има само мало значење. Токму затоа е исклучително важно да се користи медицинска козметика која овозможува ефикасно чистење, а истовремено и ефикасна хидратација на кожата.

Новите производи Eucerin DermatoCLEAN [HYALURON] не само што нежно го чистат лицето, ја смируваат и ја хидрираат кожата, туку обезбедуваат и хијалуронска киселина, активна состојка за нега на кожа со висок капацитет за врзување на водата. Фактички молекулите на хијалуронска киселина имаат голема моќ за привлекување и задржување на вода, што ја прави одлична хидратантна состојка. Поголемите молекули остануваат во површинскиот слој, а колку се помали молекулите толку подлабоко можат да навлезат во кожата и да ја хидрираат.

Eucerin

Eucerin DermatoCLEAN [HYALURON] производите може да се користат наутро за отстранување на остатоците и вишоците на кожата како себумот и потта создадени во текот на ноќта, додека навечер за ефикасно отстранување на нечистотиите и водоотпорната шминка од лицето и очите без триење. Формулата со хијалуронска киселина и други хидрирачки состојки не ја суши кожата.

Чистењето на лицето е важен дел од рутинската дневна нега, подеднакво важно како и користењето на кремите.

Eucerin

Чистењето на кожата со производите од линијата Eucerin DermatoCLEAN [HYALURON] ги поттикнува регенеративните процеси, обезбедува оптимална хидратација, и ја подготвува кожата за употреба на Еуцерин кремите. Eucerin DermatoCLEAN производите имаат висока дерматолошка вредност, клинички се тестирани, не содржат алкохол и други вештачки додатоци и се погодни за сите типови на кожа. Колекцијата се состои од Eucerin DermatoCLEAN 3 во1 Мицеларна вода и мицеларна пена наменети за секој тип на кожа, гел за миење лице за нормална до комбинирана кожа и млеко за чистење лице за сува кожа.

Eucerin

Промотивен текст

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5981 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“