Физичката неактивност и стресот се најчест предизвикувач на болки во грбот и вкочанетост – Како да се справиме?
Почетна » Новости » Промо » Физичката неактивност и стресот се најчест предизвикувач на болки во грбот и вкочанетост – Како да се справиме?

Физичката неактивност и стресот се најчест предизвикувач на болки во грбот и вкочанетост – Како да се справиме?

Високото ниво на стрес и недостатокот на физичка активност се новиот предизвик со кој сите се соочуваме, поради мерките за справување со светската пандемија со COVID-19 и постојаното седење дома. Колку и да се трудиме да бидеме имуни, новото време во кое што живееме изминатиов период секако влијаат врз нашето расположение. Затоа од особена важност е максимално да се трудиме да бидеме физички активни, како главен лек против стресот и колку толку да се обидеме да го компензираме недостатокот на активност.

Уримил

А, токму болката од емоционалниот стрес најчесто се манифестира како болка на физичка напнатост – најчесто како згрченост во меките ткива на вратот, на врвот на рамениците како и во болка во половината. Голема е веројатноста поради вонредните услови во кои живееме многу почесто да се јавуваат ваков тип на болки и затоа е особено важно да се грижиме за периферниот нервен систем, преку кој најчесто се манифестираат ваквите болки.

Додатокот во исхраната Уримил е вашиот најсилен сојузник во битката со овие болки. Уримил ја поддржува нормалната функција на периферниот нервен систем и обезбедува олеснување при пецкање и вкочанетост на рацете и нозете.

Направен за грижа за половината, грбот и екстремитетите, секоја капсула содржи оптимална комбинација од 6 основни хранливи материи кои помагаат за поправка на оштетените неврони. Идеалната комбинација на Уридин монофосфат (кој е важен елемент за изградба на клеточните мембрани), Фолна киселина позната уште како Витамин Б9, потоа витамините Б12, Б6, Б1 и Б3, кои се најсилните чувари на периферниот нервен систем, не само што ќе ви помогне да ја победите болката, туку и да му овозможите соодветна грижа на вашиот нервен систем.

Уримил

На вашето тело му е потребна постојана грижа за тоа да остане послушно на вашите наредби. Згрченоста, напнатоста и физичките болки предизвикани од неправилното функционирање на периферниот нервен систем се проблеми кои сè почесто ги чувствуваат сè поголем број луѓе, а тие се предизвикани од природата на нивните секојдневни активности. Употребата на современите медицински решенија како Уримил, во комбинација со константно вежбање и грижа за телото ќе резултираат во здрав и квалитетен живот, кој вас ќе ве направи позадоволни.

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5980 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“