СТОП НА СТАРЕЕЊЕТО СО REGENECOLL+ - Британскиот премиум бренд, отсега и во Македонија!
Почетна » Новости » Промо » СТОП НА СТАРЕЕЊЕТО СО REGENECOLL+ - Британскиот премиум бренд, отсега и во Македонија!

СТОП НА СТАРЕЕЊЕТО СО REGENECOLL+ - Британскиот премиум бренд, отсега и во Македонија!

Сакате на природен начин да изгледате свежо и негувано после 35 година?

Барате решение за болките во мускулите и зглобовите?

Одговорот е КОЛАГЕН, со кој ќе ги избегнете козметичките третмани и хируршки интервенции.

Колагенот е структурен протеин кој најчесто е застапен во тетивите, коските, кожата и 'рскавицата и е од особена важност за одржување на цврстината и еластичноста на кожата.

Зошто токму рибји колаген?

Со годините промените на кожата стануваат видливи. Веќе по 25-та година од животот, телото губи многу повеќе колаген отколку што нашиот организам произведува. Првите видливи промени се тенките линии или ситните бори, кои се резултат на губење на тонот и еластичноста на кожата. Потребата од дополнителна нега, за сочувување на младешкиот изглед е акцентирана на возраста по 35-та година од животот, кога повеќе од 30% од природните резерви на колаген во организмот исчезнуваат.

Ни треба совет од експерт?!

Британскиот хит производ Regenecoll+ oбезбедува дневна доза од 5g природен колаген добиен од висококвалитен бакалар, уловен од кристално-чистите води на Северноатланскиот океан.

Regenecoll+

Клиничките истражувања спроведени од научници при Универзитетот Киел, Германија и експерти од Норвешка ја утврдуваат ефикасноста на рибјиот колаген. Поточно, со секојдневен внес од 10g рибји колаген во период од 8 недели се зголемува хидратацијата на кожата за 34%, се зголемува тонот на кожата, кожата е еластична и затегната, се намалува болката во зглобовите, се обновуваат повредените лигаменти и се зајакнуваат коските поради што посебно се препорачува за брзо заздравување на различни повреди и фрактури.

Regenecoll+ содржи хидролизирани колаген пептиди тип 1 од риба, односно колаген за кој е докажано дека телото го апсорбира 1.5 пати поефикасно од колагенот кој е внесен од други извори. Најважните елементи, кои експертите ги сметаат за предност на рибји колаген се: глицин, пролин и хидроксипролин – аминокиселини кои ги стимулираат клетките во кожата, коските и сврзните ткива, доведувајќи до производство на нов колаген.

Лесно, питко и корисно ...

Regenecoll+, е без вкус и мирис, со 100% растворливост во течност. Комбинирајте го како обичен напиток, со вода, чај или сок, во било кој дел од денот.

САМО 8 НЕДЕЛИ - И РЕЗУЛТАТОТ Е ОДЛИЧЕН ...

Погледот во огледалото секогаш ни ја покажува вистинската слика, која не секогаш ни се допаѓа. По само 8 недели употреба на Regenecoll+, насмевката и чувството на задоволство ќе бидат наше секојдневие. Одберете интензивен режим со цел максимални и видливи ефекти на кожата, косата и ноктите, како и регенерација на коски, зглобови и лигаменти. Препорачана доза за употреба е внес од 2 ќесички (2х5g) рибји колаген Regenecoll+ дневно во период од 8 недели.

Младешкиот изглед е резултат на континуирана грижа која се рефлектира со мазна кожа, коса и нокти, како и витални коски и зглобови, и тоа само со континуиран секојдневен внес на 1 ќесичка (5g) рибји колаген Regenecoll+.

Што рекоа потрошувачите?

Почнете на време! Не чекајте брчките да станат видливи!

По многубројни третмани за намалување на мозолките на моето лице, решението го најдов во рибји колаген Regenecoll+. По неколку месеци бев изненадена од позитивните промени. Моето лице изгледа почисто и посвежо, косата е поздрава и расте многу побрзо, како и трепките.“Марија, 29.

Започнав да го користам Regenecoll + пред 3 месеци заради болка во колената, и разликата е доста впечатлива. Болката во зглобовите значително ми се намали. На почетокот беше суптилно, но после 2 месеци навистина го забележав подобрувањето. Секако и лицето ми изгледаше посвежо, што е дополнителен бонус.“Виктор, 42

„На почетокот бев доста скептична, но по 2 месеци редовна консумација на Regenecoll+ мојата коса и нокти станаапоцврсти. Кожата изгледа посјајна и помалку сеиритира“.Даниела, 53.

ПОБАРАЈТЕ REGENECOLL по најповолна цена од само 70 денари ќесичка или пак 1960 денари за кутија со 28 ќесички за кура од 1 месец.

Ексклузивен застапник за премиум брендот од Британија – ВИТАЛИА.

Достапен: Во сите специјализирани продавници на Виталиа

Health food store: ул. 50та Дивизија, бр.16 (Клинички Центар)

Health food store : ГТЦ Приземје лок.бр. 2 ( Жена Парк)

Телефон за нарачка: 02 3 217 177 со бесплатна достава

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6787 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.