Со новата генерација на паштети од Подравка ни доаѓа навистина супер седмица
Почетна » Новости » Промо » Со новата генерација на паштети од Подравка ни доаѓа навистина супер седмица

Со новата генерација на паштети од Подравка ни доаѓа навистина супер седмица

Подравка паштетите сјаат во новото руво, во препознатливата црвена боја и во модерен дизајн. Седум различни паштети, совршени за мачкање, ќе ги исполнат семејните трпези и торбите за пикник. Слушајќи ги потребите на потрошувачите и генералниот тренд на конзумирање пилешко месо, Подравка, покрај двете паштети со свинско месо, нуди и пет пилешки паштети. Направени од чисто месо, богати со протеини и без палминово масло, конзерванси и подобрувачи на вкус, тие се претставуваат на нашиот пазар онакви какви што и навистина се - природни и вкусни!

паштети Подравка

Омилената паштета Пикант останува идентична на вкус, но со малку шминка и во нов дизајн стана уште попривлечна. Суптилната пикантност ќе продолжи да ги интригира непцата на љубителите на зачинетиот вкус. Оние кои што мачкаат ајвар на леб, конечно ќе се воодушеват од вкусната пилешка паштета со ајвар. На лебот, кој е навистина совршен партнер, тие ќе можат да стават паштета која навистина убаво се мачка со додаток на ајварот од Подравка.

паштети Подравка

Постојат многу познати јадења во комбинација со павлака, а сега можете да уживате и во комбинацијата на пилешка паштета со павлака. Фамозната кремаста комбинација е идеална за во пар со крекери.

паштети Подравка

Текстурата на новата пилешка класик паштета, добиена според највисоките технолошки стандарди, претставува потполн оброк достапен веднаш. Исто како и пилешката јетрена и јетрената паштета, се истакнува по богатството на протеини кои можат да ги задоволат потребите на сите генерации, од деца, па до спортисти и постари лица.

паштети Подравка

Паштетата од Подравка која го комплетира ритуалот за пиење чај е секако чајната паштета. Комбинација што гарантира уникатно искуство со чај! И не грижете се, името не ја ограничува, бидејќи освен со чај, таа оди добро оди и лесно се мачка и во многу други комбинации.

паштети Подравка

Со својот изглед, новата генерација на Подравка паштетите им дава нова светлина на скептичните размислувања на многумина во врска со паштетите. Сакаме специјалитети, особено Подравка паштета и леб, наменета за луѓе со истенчен вкус.

Затоа, не грижете се за оброкот и САМО МАЧКАЈТЕ низ денот!

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3424 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.