Скопје во тек со светските трендови: Колку е важен квалитетот во градбата на една зграда?
Почетна » Новости » Промо » Скопје во тек со светските трендови: Колку е важен квалитетот во градбата на една зграда?

Скопје во тек со светските трендови: Колку е важен квалитетот во градбата на една зграда?

Индустриски дизајн со современи материјали и бои, во комбинација со зеленило е синоним за Урбан Гарден - нов станбено деловен комплекс

Урбан Гарден

Градењето на нови објекти во Скопје последните години е значајно зголемено, но колку се посветува внимание на квалитетот при градење е често поставувано прашање.

Дали постои идеално решение кое ќе ни обезбеди дом, а воедно ќе се грижи за нашата околина и дополнително ќе ни ги намали трошоците на електрична енергија? Токму тие решенија се дел од мисијата и визијата на Мега Акустик.

КОЈ И ЗОШТО?

Мега ги бележи своите почетоци во 1992 година во Куманово, а Акустик во 2004 година во Скопје. Долгогодишно искуство во понудата на градежните производи и амбицијата за креирање се само дел од причините за партенството Мега Акустик.

Урбан Гарден

Во нивното портфолио, влегува станбено деловниот комплекс Gradia Home, и деловниот објект Mega Mall. Последното дело креирано од тимот на Мега Акустик, кое привлече многу внимание во последниов период е станбено деловниот комплекс Урбан Гарден.

Урбан Гарден

ЗОШТО УРБАН ГАРДЕН?

Урбан Гарден

Самото именување на комплексот е инспирирано од предвидените пространи зелени површини (1232 m2). Тие се состојат од жардинери и високо зеленило во партерот, и ниско кровно зеленило помеѓу станбените објекти.

Урбан Гарден

Она кое што го прави Урабан Гарден погодно место за живеење е непосредната близина на едукативни, културни и трговски установи. До центарот на само 20 минути пешки, 5 мин со автомобил и доколку сакате навистина урбано да стигнете, 5 минути со тротинет или велосипед.

Урбан Гарден

Урбан Гарден располага со зелен покрив кој има корисен ефект на ладење – намалувајќи, па дури и спречувајќи го објектот да се прегрее. Зелениот покрив складира вода од дожд, која при испарување ја ослободува добиената топлина во амбиенталниот воздух, додека ја лади структурата.

А класа енергетска ефикасност

Големо внимание од страна на Мега Акустик при креирањето на Урбан Гарден е посветено во интегрирање на уникатен архитектонски стил со ефикасност во решавање на современите потреби на луѓето.

Греењето и ладењето е решено со мулти-сплит систем, еколошки дизајниран, со технологија на ниска фрекфенција на инверторот што значително ја намалува потрошувачката. Енергетски термо блокови, прозорци со трослојно стакло, и слично се дополнителни одлики на Урбан Гарден кои придонесуваат за економичност и заштита на околината.

ВИДЕО

Прочитајте повеќе за материјалите за градба.

https://www.urbangarden.com.mk/soveti/

Погледнете повеќе на веб-страната на Урбан Гарден, воедно и на социјалните медиуми на станбено-деловниот комплекс.

https://www.urbangarden.com.mk/

https://www.facebook.com/urbangardenmk/

https://www.instagram.com/urbangardenmk/

Контакт со продажен агент:

  • 070/409-993
  • 070/308-328
  • 078/269-823
  • 072/227-002

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3281 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“