Скопско ИПЛ – ново пиво на пазарот
Почетна » Новости » Промо » Скопско ИПЛ – ново пиво на пазарот

Скопско ИПЛ – ново пиво на пазарот

Нашите пивски мајстори го свртеа целиот свет во потрага по повеќе вкус и избраа четири видови најквалитетен хмељ од три различни континенти, кој рачно го додадоа на препознатливиот СКОПСКО вкус, за да добијат ново пиво, со изразена, но пријатна горчина и со повеќе арома и вкус.

Направено со процес на dry hopping, новото СКОПСКО ИПЛ ги следи најмодерните пивски трендови во светот, со што уште еднаш се потврдува позицијата на Пивара Скопје како најголем пивски иноватор и лидер на пивскиот пазар.

Скопско Скопско

Веќе во продажба во сите поголеми продажни објекти близу до Вас. СКОПСКО ИПЛ - вкуси го светот со СКОПСКО!

Повеќе информации на ipl.mk

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20062 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?