Сенидах: Пет работи без кои не можам да си го замислам денот
Почетна » Новости » Промо » Сенидах: Пет работи без кои не можам да си го замислам денот

Сенидах: Пет работи без кои не можам да си го замислам денот

Дали некогаш сте размислувале за работите без кои не можете ни да замислите да ви помине денот? Листата е сигурно прилично долга, а на неа веројатно се наоѓаат пријателите, добра музика, интернет, можеби еден пар добри патики за трчање, четкичка за заби...

Ако моравте да одберете пет работи без кои не можете да „функционирате“ во текот на денот, кои би биле тие? Сигурни сме дека секој еден од нас има сопствена листа на неопходни „ситници кои живот значат“, но сакавме да провериме и што се наоѓа на ваквата листа кај една од најактуелните пејачки во регионот, харизматичната Сенидах.

Сенидах
  • Инспирација. Ја пронаоѓа секаде околу себе, во луѓето, во местата, во боите и ја претвора во звук, ја изразува преку текст или ја претставува преку нејзиниот специфичен стил на облекување.
  • Модни додатоци. Сенидах е страстен љубител на убави и модерни парчиња облека. Нејзиниот автентичен стил на облекување е инспирација за многумина во регионот.
  • Кафе. Како што велат стиховите од еден од нејзините хитови „Само уживај“, Сенидах сака да ужива во животот. Поради тоа од кафето повеќе бара уживање отколку енергија, така што се одлучува за кремасто млечните вкусови на кафе. Таа со себе секогаш има Insta Grand 3in1 Classic кафе, бидејќи пиењето на тоа кафе е еден од начините на кои таа си удоволува себеси, а притоа и наоѓа начин да се опушти.
  • Мобилен телефон. На него секојдневно ја слуша нејзината омилена музика, слика селфија и видеа, и секако, разговара со нејзините фанови.
  • Љубов. Према себе, према пријателите, према музиката или модата… „Бидејќи без љубов не би била она што сум“, како што таа самата често напоменува.

Сенидах ви ги претстави нејзините пет работи без кои не може да ѝ помине ниту еден ден, а колку од нив се наоѓаат и на вашата листа? Дали ги има многу повеќе од пет и дали одбравте слични работи со оние на Сенидах?

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9806 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.