ПроКредит Банка со совети за штедење по повод Светскиот ден на штедењето
Почетна » Новости » Промо » ПроКредит Банка со совети за штедење по повод Светскиот ден на штедењето

ПроКредит Банка со совети за штедење по повод Светскиот ден на штедењето

По повод Светскиот ден на штедењето, Македонската банкарска асоцијација и Фондот за осигурување депозити организираа настан со едукативен дел на кој ПроКредит Банка подели совети и трикови на учениците и студентите за важноста на штедењето.

ПроКредит Банка

Што е штедењето?

Поимот штедење значи собирање и чување на средства и пари за нивно користење во некој иден временски период.

Одберете го начинот на штедење кој најмногу одговара на вашите потреби

  • Штедењето во банка е безбедно и вашите средства умерено ќе се зголемуваат во однос на висината на каматата. Можете да штедите во денари или во девизи.
  • Штедењето по видување е уникатна можност за флексибилно да повлекувате и дополнувате средства на Вашата штедна сметка, со најповолна каматна стапка. Каматната стапка се исплаќа месечно.
  • Преку Е-банкарство и М-банкарство на ПроКредит Банка имате пристап до Вашите заштеди во секое време 24/7.
  • Најважниот совет е да бидете трпеливи и упорни.
  • Еден од основните предуслови за успешно штедење е трпеливост и упорност, особено доколку имате цел која саката да ја постигнете.
ПроКредит Банка

ПроКредит Банка споделува мали трикови со Вас за едноставен и лесен почеток на штедење. Започнете да штедите мал инос, но доволен за почеток.

Сѐ што ви е потребно е желба за штедење, трпеливост и упорност.

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8925 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.