Пет причини зошто Магнезиум 500 mg високо концентрирани шумливи таблети се изборот за Вас
Почетна » Новости » Промо » Пет причини зошто Магнезиум 500 mg високо концентрирани шумливи таблети се изборот за Вас

Пет причини зошто Магнезиум 500 mg високо концентрирани шумливи таблети се изборот за Вас

Брзиот и нездрав начин на живот може да придонесе за недостиг на витамини и минерали во организмот. Луѓето овој недостаток го надоместуваат со додатоци во исхраната на кој начин се надоместуваат витамините и минералите кои се неопходни за нормалното функционирање на организмот.

Како еден од поважните минерали во организмот, Магнезиумот учествува во повеќе од 300 процеси во човечкото тело, што само ја објаснува неговата важност. Ги афектира сите системи, па затоа е многу важно секојдневно да консумираме храна богата со магнезиум или да внесуваме дополнителна суплементација со цел да овозможиме правилно функционирање на организмот.

Најчести знаци на недостаток на магнезиум се - грчеви и слабост во мускулите, тремор, апатија, намален апетит, главоболка, надразливост, анксиозност, нервоза, замор, нарушување во спиењето, киселини во желудникот.

Многу често потребните нивоа на магнезиум не може да се задоволат преку исхраната, па затоа е потребна дополнителна суплементација. Сепак пред земање на дополнителна суплементација со магнезиум, консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевт. Индивидуалните дози варираат од самата личност и од медицинската историја, како и од моменталната терапија, која може да влијае на нивото на магнезиум во човечкиот организам.

LIVSANE Magnesium

LIVSANE Magnesium високо концентриран шумливи таблети 500 mg придонесува за:

  1. нормален енергетски метаболизам,
  2. нормално функционирање на нервниот систем
  3. нормална мускулна функција,
  4. нормална психолошка функција,
  5. намалување на замор и исцрпеност.

LIVSANE Магнезиум 500mg високо-концентриран се состои од 500mg магнезиум карбонат.Производот не содржи глутен и лактоза и не содржи шеќери.

Препорака: Земајте една таблета дневно LIVSANE Магнезиум високо концентриран 500 mg, растворена во чаша со вода (200 ml).

Покрај Магнезиум 500 mg високо концентиран, LIVSANE нуди и производи за поддршка на имуниот систем, за поддршка на енергетскиот метаболизам, за намалување на замор и исцрпеност, производи за здрави коса и нокти и уште голем број други, кои може да ги најдете ексклузивно и само во BETTY аптеките. За локациите на самите аптеки,низ целата држава, може да се посети и официјалната страна https://betty.mk/.

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19954 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?