Нов вкус на ЦЕДЕВИТА од црвен портокал – отсега во сите пакувања!
Почетна » Новости » Промо » Нов вкус на ЦЕДЕВИТА од црвен портокал – отсега во сите пакувања!

Нов вкус на ЦЕДЕВИТА од црвен портокал – отсега во сите пакувања!

Следејќи ги светските производни трендови, но и слушајќи ги барањата и потребите на потрошувачите низ целиот регион, Цедевита постојано работи на развој на нови иновативни решенија. Резултат на интензивна работа за усовршување на цитрусните вкусови е новата Цедевита од Црвен портокал, која од оваа година можете да ја пронајдете во сите пакувања.

Цедевита

Приказната за Цедевита е приказна за една од најуспешните и најдолготрајни хрватски брендови. Овој популарен витамински пијалак е присутен во хрватските домаќинства повеќе од 50 години, а со својот квалитетен и освежителен вкус ги освои срцата на потрошувачите низ целиот регион. Големата популарност на традиционалниот вкус од портокал ја истакна потребата за негово понатамошно ширење обликуван во модернизација на одредени сегменти од постојното портфолио. Имајќи го ова во предвид, следеа бројни активности за истражување и развој, кои преку тимска работа на реномирани експерти, доведоа до иновативна формулација на Цедевита во нова црвена форма.

ЦЕДЕВИТА ЦРВЕН ПОРТОКАЛ – ПОВЕЌЕ ОД ТРАДИЦИОНАЛЕН ВКУС НА ЦИТРУС

Вкусовите на Цедевита, познати по својот уникатен освежителен вкус и комбинацијата на 9 витамини, им даваат на генерациите моменти на заедништво и позитивна енергија. Минатата година бевме сведоци на неочекуван пресврт на најпопуларниот и најбараниот вкус од портокал.

Вкусот од црвен портокал, тогаш во HoReCa (19 гр.) и On-The-Go пакување (340 мл.), доживеа исклучително позитивни реакции низ целиот регион со силно изразување на желба за доаѓање на нов вкус и во други пакувања. Слушајќи ги побарувањата и потребите на своите потрошувачи, оваа година Цедевита дополнително го подобри потрошувачкото искуство со внесување нови возбудувања во продавниците, во формати од 200гр, 500гр и 1000гр.

Црвениот портокал е познат по својата специфична боја, па затоа и самата амбалажа се истакнува во уникатно и забележливо црвено пакување. Сочен и богат вкус со остра нота на уникатна слатка и кисела комбинација, секако ќе ве охрабри да го поминете времето со сигурен извор на девет витамини од новиот црвен вкус.

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6786 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.