Нова и уникатна можност за 24/7 менувачко работење преку е-банкарство
Почетна » Новости » Промо » Нова и уникатна можност за 24/7 менувачко работење преку е-банкарство

Нова и уникатна можност за 24/7 менувачко работење преку е-банкарство

ПроКредит Банка

ПроКредит банка со новата функционалност им овозможува на сите клиенти на банката на платформата за Е-банкарство 24/7 да процесираат налози за менувачко работење на сопствени сметки. На овој начин клиентите 24/7 имаат пристап до своите заштеди во евра директно преку нивниот телефон и тоа за само неколку минути.

Оваа поволност е овозможена за сите физички и правни лица кои имаат е-банкарство.

Купо-продажбата на девизи надвор од работното време на банката, за време на викенди и празници се одвива по Официјалниот курс објавен од страна на ПроКредит Банка.

Сите правни лица кои сакаат да направат купопродажба на износи над 10.000 евра по по-поволен курс од официјалниот, истото може да го извршат само во работно време на банката од 08.00-16.00 часот.

Банката го задржува правото за промена на курсната листа во зависност од пазарните услови.

Со оваа поволност Банката го потврдува фокусот за следење и воведување на новите модерни трендови во дигиталното банкарство.

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18481 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?