Македонска апликација за запознавање
Почетна » Новости » Промо » Македонска апликација за запознавање

Македонска апликација за запознавање

МЧет е локациски базирана мобилна апликација за запознавање која ги прикажува корисниците на апликацијата подредени по далечина и прикажани на мапа. Точната локација на корисниците никогаш не се открива, поради безбедносни и причини поврзани со приватноста на корисниците.

МЧет

Со Мчет корисниците можат да листаат профили на други корисници и да ставаат лајк или дислајк, доколку двајца корисници взаемно стиснат лајк следи совпаѓање, со што корисниците остваруваат можност за контактирање по пат на текстуални пораки, кои се интегрирани во апликацијата.

МЧет

Исто така, корисниците можат да ги следат најновите објави од пријателите, да коментираат на нив, а можат и да читаат актуелни новости, претежно од забавен карактер.

Симнувањето и користењето на оваа апликација е бесплатно, но доколку сакате достапност до привилигирани функции, можете да станете и премиум корисник за само 1.49 долари месечно. Апликацијата работи на Android и IOS уреди, а може да ја преземете на следниве линкови: Google Play (Android) и App Store (iOS)

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 2833 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?