Како да се заштитиме од штетните сончеви зраци, без лепливи траги на кожата?
Почетна » Новости » Промо » Како да се заштитиме од штетните сончеви зраци, без лепливи траги на кожата?

Како да се заштитиме од штетните сончеви зраци, без лепливи траги на кожата?

Со летото, дојдоа и топлите и сончеви денови, а потребата за ефикасна заштита на кожата станува потреба. Колку и да се криете од сонцето, ултравиолетовите зраци неизбежно ќе допрат до вас и се сериозна закана дека ќе предизвикаат штета на нашата кожа. Затоа, ни е потребна ефикасна нега која истовремено ќе биде и пријатна за кожата, и која покрај заштита од сончевите зраци ќе го минимизира и појавувањето на брчките.

Eucerin

Подеднакво пријатна при нанесување колку што е ефикасна, Eucerin®Sun Oil Control Гел-крем за заштита од сонце за тело, DRY TOUCH SPF50+ има ултра лесна текстура која кожата ја апсорбира веднаш по нанесувањето и не остава видливи површински траги. Специјалната формула која содржи глициретинска киселина дополнително го поттикнува и регенеративниот механизам, со што вашата кожа побрзо и поефикасно ќе ги обновува горните слоеви и оштетените клетки.

Заштитниот гел-крем се нанесува пред изложување на сонце, а исклучително важно е да се нанесе доволна количина и добро да се протрие низ целата површина на кожата. Откако ќе го нанесете, сметајте дека сте заштитени од штетните сончеви зраци секогаш и секаде, бидејќи тој е отпорен на вода и потење, а бидејќи не остава лепливи траги, ситниот песок нема да се лепи на вашата кожа.

Eucerin

Повеќе клинички и дерматолошки истражувања покажаа дека овој новитет од Eucerin®Sun делува подеднакво добро на сите типови кожа, вклучувајќи и мрсна кожа и кожа склона на акни и иритации. Моќниот заштитен фактор овозможува кремата да се користи во екстремно топли и влажни услови, како што се предвидува дека ќе биде и летото кое следува.

Не си дозволувајте да експериментирате со креми и гелови со недокажан квалитет само затоа што сакате брзо да обезбедите заштита, бидејќи многу често ваквите производи за нега можат да предизвикаат иритации и штети на кожата. Ова лето, бидете мудри и одберете Eucerin!

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6374 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.