Како да подигнете готовина од АТМ без картичка?
Почетна » Новости » Промо » Како да подигнете готовина од АТМ без картичка?

Како да подигнете готовина од АТМ без картичка?

Луѓето често може да се најдат во непријатна ситуација кога го забораваат својот паричник дома, кога картичката им е истечена, изгубена или украдена, а имаат потреба од готовина од истите.

За овие навидум „безизлезни” ситуации има лесно и едноставно решение. Спојувањето на придобивките од дигиталната технологија и желбата на Халкбанк да биде што подостапна за сите потреби на граѓаните, доведе до создавањето на Халкбанк Смарткеш.

Халкбанк Смарткеш

Халкбанк Смарткеш е функционалност што го претвора вашиот паметен телефон во уред за подигнување готовина од кој било банкомат на Халкбанк, но исто така и во уред за испраќање готовина до други лица, кои патем не е неопходно да бидат клиенти на банката.

Потребно е само да поседувате активна трансакциска сметка, дебитна картичка во Халкбанк и да ги користите услугите на електронското банкарство како и мобилната апликација на банката.

Халкбанк Смарткеш ќе ви помогне во ситуациите кога вашата картичка не е со вас, ќе овозможи да споделувате готовина со вашите блиски, деца, пријатели, само преку мобилниот апарат, а користењето на оваа корисна алатка не подлежи на никакви дополнителни трошоци.

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8962 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.