Здравата и негувана коса е сон за секоја жена!
Почетна » Новости » Промо » Здравата и негувана коса е сон за секоја жена!

Здравата и негувана коса е сон за секоја жена!

Здравата коса е сон на секоја жена, без исклучок. Без разлика дали е кратка или долга, најубава е кога е густа и здрава! Дефинитивно убавата коса е најголемиот „адут“ на една жена. Негувана, сјајна и здрава коса влијае на самодовербата, на доброто расположение.

Еucerin

Секој од нас има свои ритуали околу негата, омилени производи, одредени фарби и фризури. Исто така, трендовите наметнуваат фризури кои содржат многу хемиски состојки кои ја оштетуваат косата. Сето тоа, како и стресното секојдневие предизвикуваат намалување на квалитетот на косата, па дури и нејзино опаѓање. Како да го спречиме или излечиме опаѓањето?

Еucerin DermoCapillaire е ревитализирачки тоник за скалпот на главата кој ги зајакнува влакната во нивниот корен и помага во снабдувањето со енергија.

Специјално е развиен за луѓе кои имаат проблем со опаѓање на косата како резултат на наследниот фактор (најчеста причина за губење на косата кај мажи и жени). Содржи карнитин и креатин - две активни супстанции кои природно се наоѓаат во организмот и ги зајакнуваат корените, и кои помагаат во снабдувањето со енергија - како и ликохалкон А кој делува смирувачки на скалпот од микроинфламациите кои ги ослабуваат корените.

Опуштете се! Одберете медицинска козметика која ќе се грижи за вашата коса, и секако намалете го стресот.

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 26%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 4147 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.