Време е за супер - освежителен „Coca-Cola Zero Lemon“ со твоето друштво!
Почетна » Новости » Промо » Време е за супер - освежителен „Coca-Cola Zero Lemon“ со твоето друштво!

Време е за супер - освежителен „Coca-Cola Zero Lemon“ со твоето друштво!

Топлите пролетни денови се пред тебе, искористи ја авантурата која те чека зад првиот агол!

Време е за совршено уживање со твоите пријатели, долги прошетки во природа, време е за забава со сите оние на кои во групен чат им вети дека „само да затопли, и улиците се наши” - едноставно: време е за авантурата која со себе ја носи „Coca-Cola Zero Lemon”.

Coca-Cola Zero Lemon

Твојот верен сопатник во сите новооткриени искуства - вкусот на добро изладена “Coca-Cola” со свеж лимон од страна сега доаѓа во нова, совршена форма, создадена да те инспирира и охрабри за сите предизвици кои ги носи активниот ден, без разлика дали тоа е дружба во твоето број 1 кафуле, собиранка во парк на твојата омилена клупа, или пак, кој знае, нова љубов на повидок? :)

Имаме супер предизвик за тебе. Замисли ја следната комбинација: пролетно зајдисонце, твојата омилена личност до тебе отвора студена лименка додека сосема случајно, звуците на токму твојата омилена песна допираат до тебе. Во тој момент, пред тебе се отвора нов свет на вкусови, свет во чиј центар си токму ти.

Звучи добро, нели?

Токму затоа го создадовме „Coca-Cola Zero Lemon”, овој нов, поинаков пијалак со омилената оригинална формула на Coca-Cola кој ветува забава, целодневна свежина и цел нов свет на вкусови и искуства, креиран специјално за тебе.

Оваа пролет, навистина е совршено време за лимон, време за „Coca-Cola Zero Lemon”.

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3340 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?