Во жарот на летото со Talianetta до супер парични награди
Почетна » Новости » Промо » Во жарот на летото со Talianetta до супер парични награди

Во жарот на летото со Talianetta до супер парични награди

Летото повторно мириса на награди! Во жарот на летото навистина ни годат Talinatetta од Подравка, лесни тестенини и рижота кои се со богат вкус за максимално уживање, a со минимален напор во кујната. За вистински летен оброк, секако во зависност од мотивацијата и времето на располагање, вашите омилени тестенини и рижота Talianetta од Подравка подгответе ги според упатството или на нов и имагинативен начин – со додаток на различни хранливи намирници или со прилог од свежа салата.

Talinatetta

Нашата препорака за ова лето е помалку време во кујната, а повеќе време за уживање во убавото лето. А, рецептот за интересно лето звучи вака: одете до блискиот маркет и купете 2 пакувања Talianetta (тестенини или рижота) и зачувајте ја фискалната сметка. Фотографирајте ја сметката, па потоа отворете ја страницата talianetta.mk. Прикачете ја фотографијата од сметката и заедно со пополнетиот онлајн формулар со вашите лични податоци, и испратете ја. На овој начин учествувате во големата наградна игра „Во жарот на летото со Тalianetta“.

Вкупниот награден фонд изнесува 150.000 денари, односно прва награда – 60.000 денари, втора награда – 30.000 денари и останатите десет награди - по 6.000 денари. Награднатa игра на Подравка ќе се одржи во периодот од 10.07.2020 до 31.08.2020 година преку веб-сајтот www.talianetta.mk.

Што чекаш? Трк по своите Talianetta и подготви се за релаксирано лето по твоја мерка!

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6267 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.