Вива Премиум соковите во нови модерни еко пакувања
Почетна » Новости » Промо » Вива Премиум соковите во нови модерни еко пакувања

Вива Премиум соковите во нови модерни еко пакувања

Најголемиот македонски производител на овошни сокови, нектари, каши и пиреа под брендот Вива годинава го одбележува своето 25 годишно постоење. По повод овој јубилеј, компанијата се одлучи да направи редизајн и промена на пакувањето на премиум линијата производи. Новата амбалажа Pure-Pak Sense има подобрена функционалност, нуди многу поволности и нуди опција за поефикасно управување со отпадот.

Вива

Како лидер на пазарот Вивакс е компанија која секогаш е во тек со новите стандарди и трендови на светско ниво. Редизајнот на премиум линијата производи е чекор напред за компанијата, но и воведување нов стандард во оваа индустрија во земјава и во регионот. Новата амбалажа ги диференцира производите на Вива од останатите со ултра модерниот дизајн, новата форма и своите функционални карактеристики, а ја позиционира компанијата во ранг на останатите светски познати компании.

Pure-Pack Sense всушност е најнов тренд во пакувањето во светот, а станува збор за современа амбалажа направена од обновливи извори. Подобрената функционалност за попогодно ракување со отпадот овозможува лесно и ефикасно склопување пред фрлањето, со што се придонесува за намалување на отпадот, поедноставено рециклирање и заштита на животната средина.

Вива

Со оваа иновација во пакувањето, Вивакс уште еднаш докажа дека е една од врвните домашни компании и бренд кој постојано инвестира во сопствените производствени капацитети, во квалитетот на производството и современиот дизајн на производите, следејќи ги глобалните трендови во оваа индустрија.

Вива

Како општествено одговорна компанија, Вивакс и во иднина ќе придонесува за развој и производство на исклучително здрави производи и ќе вложува во технологија која придонесува за заштита на животната средината. Во своето 25 годишно постоење компанијата постојано инвестира во знаење, најсовремена опрема и технологија, што резултира со препознавање на квалитетот на производите Вива на светско ниво и присустство на пазарите во над 25 земји во светот.

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3286 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“