Почетна » Новости » Промо » Бираме пилешки паштети на Подравка бидејќи е важно што јадеме

Бираме пилешки паштети на Подравка бидејќи е важно што јадеме

Дали знаете дека пилешкото месо е многу популарна храна во светот токму поради својот одличен вкус, но и поради нутритивниот состав? Изобилува со белковини со висока вредност, добар извор е на одредени витамини и минерали и протеини, а истовремено содржи малку масти. Пилешкото месо е лесно за дигестија и се препорачува во исхраната на сите возрасни групи.

Белковините од пилешкото месо се навистина многу корисни, што значи дека ги содржат сите есенцијални аминокиселини во количини и сооднос кои го поддржуваат растот, развојот и опоравувањето на човечкиот организам. Поради својот нутритивен состав и лесната дигестија, пилешкото месо се препорачува во исхраната на сите возрасни групи. Пилешкото месо содржи мали количини масти и е добар извор на одредени витамини од групата Б (особено ниацин) и некои минерали.

И токму поради овие причини, пилешките паштети на Подравка се единствени на пазарот, бидејќи содржат пилешко месо со највисок квалитет - филе и карабатак.

Паштети Подравка

Пилешките паштети на Подравка се природни и вкусни, со имагинативни вкусови, богати со протеини, приготвени од чисто пилешко месо, 100% филе и карабатак, во комбинација со фини зачини и додатоци како: црн дроб, ајвар, павлака. Тие се направени од природни состојки со врвен квалитет. Не содржат конзерванси, нема палмино масло, нема засилувачи на вкус!

Покрај добро познатите омилени вкусови Пилешка паштета класик и Пилешка паштета пикант, апсолутен хит се 3 релативно нови вкусови, совршени за мачкање – Пилешка јетрена паштета, Пилешка паштета со павлака и Пилешка паштета со ајвар. Полниот вкус и кремастата текстура секој оброк го претвараат во неодоливо задоволство. Паштетите на Подравка се одлична комбинација за највкусните закуски и сигурно подеднакво ќе ги маѓепсаат љубителите на паштети, гурманите и потрошувачите кои сакаат нутритивно квалитетен и избалансиран производ.

Сето ова го препознаа и мајките во Хрватска и тие ги избраа паштетите на Подравка како најдобар избор за своите најблиски. Брз и вкусен оброк, секогаш при рака, практичен и безбеден.

И затоа, препуштете се без грижа на совест, уживајте во вкусниот оброк и САМО МАЧКАЈТЕ.

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3455 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.