Почетна » Новости » Промо » Авицена Лабораторија отвора нов уникатен простор за прием на деца

Авицена Лабораторија отвора нов уникатен простор за прием на деца

Авицена Лабораторија, почнувајќи од денес, става во функција комплетно нов, уникатен простор за прием на дечиња со цел подобрување на корисничкото искуство и овозможување квалитетна грижа за здравјето на своите најмали клиенти.

Авицена

Детското катче се наоѓа во составот на Авицена Лабораторија во Скопје, во населба Тафталиџе, а приемниот дел е веднаш до влезот на хотелот „ТЦЦ Гранд Плаза“, ориентиран кон бул. „8-ми Септември“. Овој простор ќе биде наменет единствено за прием на деца и трудници. Просторот е целосно реновиран, преуреден и уникатно дизајниран, а се состои од приемен дел, чекалница и две простории наменети за земање примероци и друг материјал исклучиво за деца и трудници. Со ова на децата им се овозможува да имаат целосно посебен интерактивен простор само за нив.

Авицена

Детското катче е соодветно опремено и приспособено за потребите и интересите на децата од најразлична возраст и има единствена цел – престојот во лабораторијата да биде исполнет со забава, игра и смеа.

Како приватна здравствена установа, Авицена Лабораторија постојано се ориентира кон нови инвестиции за своите клиенти и за општеството и ќе продолжи и натаму со посебно внимание да се грижи за најмалите. Освен овој простор, Авицена Лабораторија стави во функција уште две простории за прием на деца во составот на своите лаборатории во населбата Аеродром и во населбата Кисела Вода.

Авицена Авицена Авицена

За подетални информации за детските катчиња на Авицена Лабораторија прочитајте на веб-страницата www.avicenalab.com.mk.

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3455 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.