Thunderclouds: Спотот на најновата песна на Сиа, Дипло и Лабринт
Почетна » Новости » Музика » Thunderclouds: Спотот на најновата песна на Сиа, Дипло и Лабринт

Thunderclouds: Спотот на најновата песна на Сиа, Дипло и Лабринт

Меди Зиглер, танчерката која редовно соработува со Сиа, лета високо во колоритниот спот за „Thunderclouds“.

Песната е најновото музичко дело на триото LSD, составено од Сиа, Дипло и Лабринт.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18488 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?