Thunderclouds: Спотот на најновата песна на Сиа, Дипло и Лабринт
Почетна » Новости » Музика » Thunderclouds: Спотот на најновата песна на Сиа, Дипло и Лабринт

Thunderclouds: Спотот на најновата песна на Сиа, Дипло и Лабринт

Меди Зиглер, танчерката која редовно соработува со Сиа, лета високо во колоритниот спот за „Thunderclouds“.

Песната е најновото музичко дело на триото LSD, составено од Сиа, Дипло и Лабринт.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3285 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“