„The Edge Of Glory“ – новата песна на Лејди Гага
Почетна » Новости » Музика » „The Edge Of Glory“ – новата песна на Лејди Гага

„The Edge Of Glory“ – новата песна на Лејди Гага

Лејди ГагаОмотот за „The Edge Of Glory“

Нема запирање за Лејди Гага. 25-годишната пејачка активно работи на промовирање на својот претстоен албум, „Born This Way“. Нејзиниот најнов сингл е „The Edge of Glory“.

Песната е напишана под големо влијание на музиката од 80-тите и Брус Спрингстин. Гага инспирацијата за песната ја црпела од нејзиниот починат дедо и изјавила дека песната е за последните моменти на овој свет.

„Песната е за последниот момент на Земјата, моментот на вистината, моментот пред да го напуштиме овој свет“ – изјавила таа.

Кон средината на денс синглот, феноменалниот саксофонист Кларенс Клемонс од „The E Street Band“ изведува соло.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18696 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?