„Spirit“ – слушнете ја новата песна на Бијонсе за саундтракот на „Кралот лав“
Почетна » Новости » Музика » „Spirit“ – слушнете ја новата песна на Бијонсе за саундтракот на „Кралот лав“

„Spirit“ – слушнете ја новата песна на Бијонсе за саундтракот на „Кралот лав“

Бијонсе ја објави својата нова песна „Spirit“, која е дел од саундтракот на филмската верзија на „Кралот лав“.

37-годишната пејачка влезе во улогата на продуцент и на албумот „The Lion King: The Gift“, во кој е вклучен и синглот „Spirit“. Албумот ќе биде објавен на 19 јули, кога ќе започне и прикажувањето на филмот во кино салите.

„Важно беше не само музиката да биде изведена од најинтересните и најталентираните артисти, туку и да биде продуцирана од најдобрите африкански продуценти. Автентичноста беше многу важна за мене“ – изјавила Бијонсе.

Бијонсе

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9492 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?