„Rain On Me“ – заедничката песна на Лејди Гага и Аријана Гранде
Почетна » Новости » Музика » „Rain On Me“ – заедничката песна на Лејди Гага и Аријана Гранде

„Rain On Me“ – заедничката песна на Лејди Гага и Аријана Гранде

Две од најголемите музички ѕвезди на денешницата ги споија вокалните таленти за нивната прва соработка. Лејди Гага и Аријана Гранде ја објавија „Rain On Me“.

Песната е дел од шестиот студиски албум на Лејди Гага, насловен „Chromatica“, кој ќе биде објавен следната седмица.

Лејди Гага и Аријана Гранде Лејди Гага и Аријана Гранде

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6804 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“