„Oh Santa“: Спотот за новата божиќна песна на Мараја Кери, Аријана Гранде и Џенифер Хадсон
Почетна » Новости » Музика » „Oh Santa“: Спотот за новата божиќна песна на Мараја Кери, Аријана Гранде и Џенифер Хадсон

„Oh Santa“: Спотот за новата божиќна песна на Мараја Кери, Аријана Гранде и Џенифер Хадсон

Празничната сезона наскоро ќе пристигне, а Мараја Кери, Аријана Гранде и Џенифер Хадсон ја прават атмосферата позабавна со нивната нова заедничка песна.

50-годишната пејачка, нарекувана и „Кралица на божиќната музика“, ја сними песната „Oh Santa“ заедно со Гранде и Хадсон како дел од нејзиното претстојно божиќно шоу „Mariah Carey’s Magical Christmas Special“.

Слушнете ја:

Новиот божиќен саундтрак албум на Мараја ќе биде пуштен денес на Apple TV+. „Oh Santa“ е препеана песна, која Мараја оригинално ја сними во 2010 година. Таа е првиот сингл од албумот.

Мараја Кери Мараја Кери Мараја Кери

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10475 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.