Почетна » Новости » Музика » MTV 80’s & 90’s повторно на сцена со Камерен Оркестар на Битола

MTV 80’s & 90’s повторно на сцена со Камерен Оркестар на Битола

На 14.09.2023, Камерниот оркестар на Битола ⋮IWConnect ќе нè потсети на иконската музика која ја обележа златната доба на MTV. Прекрасните звуци од најголемите хитови од 80тите и 90тите ќе оживеат на сцената пренесувајќи ја магијата на тие времиња.

MTV 80s & 90s не беше само музички период - тоа беше ера која ја дефинира иднината. Во септември, благодарение на Камерен оркестар на Битола ⋮IWConnect, сите ние ќе имаме шанса повторно да ги доживееме тие историски моменти.

Камерниот оркестар на Битола ⋮IWConnect

Подгответе се за една извонредна вечер, и дозволете му на Камерен оркестар на Битола да ве одведе назад во времето, каде музиката беше израз на револуција, култура и совршенство.

Повеќе информации за билетите и изведувачите во следните денови.

Бидете дел од музичката историја.

За повеќе информации за концертот, заследете ги профилите на социјалните мрежи на Камерен Оркестар на Битола – Facebook, Instagram.

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3455 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.