„Looking For America“ - слушнете ја новата песна на Лана Дел Реј
Почетна » Новости » Музика » „Looking For America“ - слушнете ја новата песна на Лана Дел Реј

„Looking For America“ - слушнете ја новата песна на Лана Дел Реј

Лана Дел Реј со балада одговори на масакрите во Ел Пасо и Дејтон, во кои згаснаа десетици невини животи.

Песната е насловена „Looking For America“ и таа ја напишала по неодамнешните крвопролевања во САД, кои повторно ги разгореа дискусиите за законот и дозволите за поседување оружје.

Новиот албум на Лана, „Norman F–king Rockwell“ ќе биде објавен овој месец, но засега нема информации дали „Looking For America“ ќе биде дел од него.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20064 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?