„Inshallah“ – слушнете ја новата песна на Дарио
Почетна » Новости » Музика » „Inshallah“ – слушнете ја новата песна на Дарио

„Inshallah“ – слушнете ја новата песна на Дарио

Дарио Панковски ja објави својата нова песна „Inshallah“.

„Мојата нова песна, која лета некаде помеѓу сонот и стварноста. Уживајте...“ – напиша 56-годишниот пејач на социјалните мрежи.

Музиката и текстот на „Inshallah“ ги потпишува Дарио, додека за аранжманот се погрижи Кристијан Габроски.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1531 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.