„Fútbol y Rumba“: Спотот за новата песна на Енрике Иглесијас и Anuel AA, која несомнено ќе биде летен хит
Почетна » Новости » Музика » „Fútbol y Rumba“: Спотот за новата песна на Енрике Иглесијас и Anuel AA, која несомнено ќе биде летен хит

„Fútbol y Rumba“: Спотот за новата песна на Енрике Иглесијас и Anuel AA, која несомнено ќе биде летен хит

Енрике Иглесијас има нова песна за која соработуваше со порториканскиот рапер Емануел Сантијаго, познат како Anuel AA.

Спотот за заедничката песна на двајцата музичари „Fútbol y Rumba“ е составен од видеа снимени за време на карантин на бројни славни личности. Шекил О’Нил, Лионел Меси, Серхио Рамос и Луис Суарез се само дел од врвните спортисти кои се појавуваат во спотот.

Видеозаписот вклучува и кадри од луѓе кои им аплаудираат на здравствените работници за време на пандемијата со коронавирусот.

Песната е дел од новиот албум на Anuel AA, насловен „Emmanuel“.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3774 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.