FourFiveSeconds: Слушнете ја новата песна на Ријана со Кание Вест и Пол Макартни
Почетна » Новости » Музика » FourFiveSeconds: Слушнете ја новата песна на Ријана со Кание Вест и Пол Макартни

FourFiveSeconds: Слушнете ја новата песна на Ријана со Кание Вест и Пол Макартни

Ријана ги изненади своите фанови со нова музика. Музичката ѕвезда ја објави песната „FourFiveSeconds“, за која соработуваше со Кание Вест и Пол Макартни.

Додека Ријана и Кание се задолжени за пеењето, легендарниот музичар од The Beatles стои зад инструменталниот дел.

Песната ќе биде дел од осмиот студиски албум на Ријана, кој ќе биде пуштен во продажба годинава.

Пол, Ријана и КаниеПол, Ријана и Кание

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 2888 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?