„Courage“, „Laying Down“ и „Imperfections“ – слушнете ги трите нови песни на Селин Дион
Почетна » Новости » Музика » „Courage“, „Laying Down“ и „Imperfections“ – слушнете ги трите нови песни на Селин Дион

„Courage“, „Laying Down“ и „Imperfections“ – слушнете ги трите нови песни на Селин Дион

Селин Дион продолжува да го збогатува своето музичко портфолио. 51-годишната пејачка објави три нови песни кои ќе бидат дел од претстојниот студиски албум.

Во продолжение слушнете ги „Courage“, „Laying Down“ и „Imperfections“:

„Courage“

„Laying Down“

„Imperfections“

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5269 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“