„Can’t Stop Christmas“: Роби Вилијамс сними песна инспирирана од пандемијата и 2020 година
Почетна » Новости » Музика » „Can’t Stop Christmas“: Роби Вилијамс сними песна инспирирана од пандемијата и 2020 година

„Can’t Stop Christmas“: Роби Вилијамс сними песна инспирирана од пандемијата и 2020 година

Роби Вилијамс нè развеселува и исполнува со празнично расположение со своето ново музичко дело „Can’t Stop Christmas“.

46-годишниот пејач сними песна инспирирана од пандемијата со коронавирусот и случувањата во 2020 година.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10478 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.