10 најгледани музички видеа на YouTube за 2011 година
Почетна » Новости » Музика » 10 најгледани музички видеа на YouTube за 2011 година

10 најгледани музички видеа на YouTube за 2011 година

YouTube како и секоја година направи топ листи на видеа кои ја одбележаа годината и го преплавија интернетот. Во категоријата вирални видеа Ребека Блек ја зеде титулата Најгледано видео, благодарение на нејзиниот сингл „Friday“. Но, во категоријата музика, најгледаниот спот го има Џенифер Лопез. Со над 454 милиони прегледувања, спотот на Џеј Ло и Питбул за „On The Floor“ е прогласен за Најгледан музички спот за 2011. Еве ја целосната топ 10 листа:

1

On The Floor ft. Pitbull

Jennifer Lopez

2

Party Rock Anthem

LMFAO

3

The Lazy Song

Bruno Mars

4

Super Bass

Nicki Minaj

5

Give Me Everything

Pitbull

6

Rain Over Me

Pitbull ft. Marc Anthony

7

Price Tag

Jessie J

8

Sexy and I Know It

LMFAO

9

E.T.

Katy Perry ft. Kanye West

10

Last Friday Night

Katy Perry

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 25%
  • 46%
  • 29%
Се испраќа...

(Вкупно: 3688 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.