Џастин и Хејли Бибер, Луисана и Мајкл Бубле, Мила и Ештон... Славните во новиот спот на Џастин Бибер и Аријана Гранде
Почетна » Новости » Музика » Џастин и Хејли Бибер, Луисана и Мајкл Бубле, Мила и Ештон... Славните во новиот спот на Џастин Бибер и Аријана Гранде

Џастин и Хејли Бибер, Луисана и Мајкл Бубле, Мила и Ештон... Славните во новиот спот на Џастин Бибер и Аријана Гранде

Џастин Бибер и Аријана Гранде го објавија спотот за новата песна „Stuck with U“, во која се појавуваат нивни фанови, но и „куп“ славни личности.

Видеото е спој од снимки од бројни обожаватели на славните музичари. Некои од нив наскоро требаше да слават матура, а други се „заглавени“ дома со најблиските поради коронавирусот. Славни парови како Ештон Кучер и Мила Кунис, Луисана Лопилато и Мајкл Бубле, Џастин и Хејли Бибер, Деми Ловато и Макс Ерик, Гвинет Палтроу и Бред Фелчак, исто така се појавуваат во спотот.

„Сакам да видам како сите се забавувате за време на карантинот. Ова е матурска песна за сите кои во моментов не можат да одат на матура“ – напиша Бибер.

„Stuck with U“ е снимена од двајцата музичари во изолација за „First Responders Children’s Foundation“.

Stuck with U Stuck with U Stuck with U Stuck with U Stuck with U Stuck with U

На крајот од спотот, Аријана преку кратка снимка ја потврди својата романса со Далтон Гомез.

Stuck with U

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5981 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“