„Љуби ме и главата горе“: Дац, Александар и Бојана со спот за нашите херои кои се борат со коронавирусот
Почетна » Новости » Музика » „Љуби ме и главата горе“: Дац, Александар и Бојана со спот за нашите херои кои се борат со коронавирусот

„Љуби ме и главата горе“: Дац, Александар и Бојана со спот за нашите херои кои се борат со коронавирусот

„Сме поминале многу бури, заедно ќе ја пребродиме и оваа... Никогаш не било лесно, но на мака се познаваат јунаците. Ова е химната за хероите на нашето секојдневие“ – со оваа порака започнува видеото со кое Драган Спасов Дац, Александар Митевски и Бојана Скендеровски им се заблагодаруваат на сите лица кои неуморно работат за да се справиме со новиот коронавирус.

Додека триото ја пее популарната „Љуби ме и главата горе“, се менуваат фотографии од хероите во нашата држава.

Песната и ова видео се посветени на хероите на нашето секојдневие:

Докторите и медицинските лица од цела држава, Министерството за здравство, Клиниката за инфективни болести, Институтот за јавно здравје и сите здравствени установи, Министерството за внатрешни работи, Армијата, Црвениот крст, Дирекцијата за заштита и спасување, сите волонтери и добронамерници кои секојдневно се во борба против ширењето на корона вирусот. Благодарност до авторите на оваа преубава песна.

Да бидеме заедно и да се придржуваме кон препораките

Драган Спасов Дац, Александар Митевски и Бојана Скендеровски

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6741 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“