„Холивуд“: Тамара промовираше нова песна во „Дајте музика“ каде гостуваше со ќеркичката Хана
Почетна » Новости » Музика » „Холивуд“: Тамара промовираше нова песна во „Дајте музика“ каде гостуваше со ќеркичката Хана

„Холивуд“: Тамара промовираше нова песна во „Дајте музика“ каде гостуваше со ќеркичката Хана

Тамара Тодевска беше гостинка во „Дајте музика“. 34-годишната пејачка со себе ја понесе и слатката ќеркичка Хана.

Во најновата епизода од популарното шоу, македонската музичка ѕвезда ја промовираше новата песна „Холивуд“, а заедно со Хана беа дел од жири комисија во првото маалско талент шоу.

Тамара и Хана пееја и играа заедно со малите ѕвезди. Слушнете ја „Холивуд“:

ВИДЕО

Текстот е дело на Игор Џамбазов, а музиката и аранжманот ги потпишува Роберт Билбилов.

Тамара и Хана во Дајте музика Тамара и Хана во Дајте музика Тамара и Хана во Дајте музика Тамара и Хана во Дајте музика Тамара и Хана во Дајте музика Тамара и Хана во Дајте музика Тамара и Хана во Дајте музика

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19924 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?