Хит во најава: Спотот на Саша Ковачевиќ за новата песна „Pantera“
Почетна » Новости » Музика » Хит во најава: Спотот на Саша Ковачевиќ за новата песна „Pantera“

Хит во најава: Спотот на Саша Ковачевиќ за новата песна „Pantera“

Саша Ковачевиќ продолжува да ја освојува балканската публика.

34-годишниот српски пејач ја објави новата песна „Pantera“, а неговите обожаватели се едногласни дека ова ќе биде иден хит.

„Pantera“ е дел од неговиот нов проект „Metamorphosis“, кој ги вклучува и претстојните песни „Ona“, „Moja malena“ и „Afera“.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5988 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“