Почетна » Новости » Музика » Хитот „Perfect“ на Ед Ширан и Бијонсе изведен од македонската пејачка Александра Јанева и 2BE

Хитот „Perfect“ на Ед Ширан и Бијонсе изведен од македонската пејачка Александра Јанева и 2BE

Александра Јанева и нејзиниот бенд 2BE го преработија хитот „Perfect“ на Ед Ширан и Бијонсе. Новото аудио и видео на поп-пејачката е музичка празнична честитка за нејзините фанови.

Аранжманот на преработката е на Тино Стојановски од бендот 2BE.

Јанева минатата година победи на Макфест со песната „За сто години“.

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 40%
  • 27%
  • 17%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 13428 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.