Слушнете ја „Better Days“ која OneRepublic ја напишаа во карантин
Почетна » Новости » Музика » Слушнете ја „Better Days“ која OneRepublic ја напишаа во карантин

Слушнете ја „Better Days“ која OneRepublic ја напишаа во карантин

Додека OneRepublic се во карантин и го привршуваат новиот албум, ја напишаа и снимија оптимистичката песна „Better Days“.

„Бевме во последната недела од снимањето на нашиот петти албум кога беше прогласена глобална пандемија од СЗО. Неколку од нас без да се свесни беа во контакт со некој со КОВИД-19 во Лондон и завршија во карантин во Лос Анџелес во моето студио. Ни требаа уште две песни за да го завршиме албумот, а една од нив испадна ‘Better Days’. Пишуваме за реални искуства и настани кои ни се случиле нас – ова се случува кога пишуваш песна за време на криза“ - сподели Рајан Тедер.

Песната ќе биде дел од претстојниот албум на групата насловен „Human“.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3600 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?